skip to Main Content
kapadokya

KAPADOKYA GEZİSİ

GEZİ TARİHİ: 14-15 Mayıs 2020 | SON BAŞVURU TARİHİ: 10 Nisan 2020 | KATILIM BİLGİLERİ: 9, 10 ve 11. Sınıflar | ZÜMRE: Coğrafya

Programın amacı;Sosyal bilgiler dersi kapsamında planlanan”Güzel Atlar Diyarı”olarak bilinen Kapadokya gezimizde öğrencilerimize, ülkemizdeki tarihi ve doğal güzelliklerimizi ve ortak mirasa ait değerlerimizi tanıtmak amaçlanmıştır. Bu geziyle kültürel özelliklerimizi benzer ve farklılıklar açısından karşılaştırma yaparak, Kapadokya’nın eski yerleşim alanlarını, milli parkları açık hava müzesinde inceleme fırsatı bulacağız.

1.GÜN

……… Kampüsten hareket (Kampüslere göre değişebilir)
08:00 Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğal güzellikleri,3917 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 metre yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, büyülü Kapadokya Bölgesi’ne giriş
09:00 Ihlara Vadisi ardından Derinkuyu yolu üzerinden bulunan Narlıgöl’de fotoğraf molası
13:00 Derinkuyu Yeraltı Şehri
13:30 Öğle Yemeği
16:00 Uçhisar Kalesi , Güvercinlik Vadisi ve Onyx Atölyesi gezisi
17:00 Ürgüp içinde panaromik tur
19:00 Akşam Yemeği
20:00 Otele transfer
22:00 Odalara yerleşme ve dinlenme

2.GÜN

07:00 Otelde kahvaltı
08:00 Göreme Açık Hava Müzesi, Saint Basil Katedrali, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilisesi, Çarıklı Kilise ve Göreme Vadisi’ndeki yemekhane, mutfaklar ve depo gezileri.
12:00 Öğle Yemeği
13:00 Erciyes manzaralı Şapkalı Peribacaları ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’nı görüyoruz. Ardından Paşabağı ve Devrent Vadisi güzergahında panaromik turumuzu tamamlıyoruz. Avanos’da çömlek atölyesi ve güneşin batımını seyredeceğimiz Kızıl Vadi’ye hareket ediyoruz.
20:00 Kampüslere varış ve turumuzun sonu (Kampüslere göre değişiklik gösterebilir)

NOT: Program içeriği sabit kalmakla şartlara göre akışında değişiklikler olabilir.Uçuş saatlerine göre planlamada değişiklikler yapılabilir.

SUNUM DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncellenmektedir.

Programa Dahil Olan Servisler

  • Lüks otobüslerle seyahat
  • 4 yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama
  • Müze ören yerleri giriş ücretleri
  • Bölgede 3 öğle yemeği
  • Profesyonel rehber eşliğinde çevre gezileri
  • 10 öğrenciye 1 öğretmen refakati
  • TURSAB seyahat sigortası
  • SENKA Turizm Güvencesi

Programa Dahil Olmayan Servisler

  • Kişisel Harcamalar

AKBANK ŞUBELERİNDEN YAPTIĞINIZ ÖDEMELERDE HAVALE ÜCRETİ ALINMAYACAKTIR

Ödeme dekontlarının açıklama bölümüne; gezi ismi,  öğrencinin adı soyadı, ve kampüsü muhakkak belirtilmelidir.

Geziye katılan tüm öğrencilerin yanlarında okul kartı veya öğrenci belgesi bulundurması gerekmektedir.

Program içerisinde yapılacak olan panoramik turlar ve diğer gezilerin gün ve saatleri gidilen bölgenin hava durumu, trafik durumu ve oluşabilecek diğer etkenler göz önüne alınarak tur esnasında rehber tarafından değiştirilebilir.

Program son başvuru tarihinden sonra mücbir sebep dışında iptal kabul edilmez.

ÖDEME DEKONTU ve BU FORM international@ugurokullari.k12.tr ADRESİNE MAIL ATILMALIDIR.

ÖNEMLİ: ONLINE ÖDEMELERDE AÇIKLAMA BÖLÜMÜNE OKUL ADI, KATILIMCI ADI SOYADI, SINIFI VE KAMPÜS ADI BELİRTİLMELİDİR.

International Office tarafından düzenlenen tüm okul gezileri TURSAB yasalarına tabidir.


Kıyafet Kuralları:

Okul yönetimlerince belirlenir.

Otel konaklama esnasında dikkat edilecek kurallar:

Otelde konaklama yapıldığı sürece otel kurallarına riayet etmek gerekmektedir.

Otelde konaklayacak diğer misafirleri rahatsız edecek davranışlarda bulunulmamalıdır. Otelde hiçbir nedenle odalar arası geçiş yapılmamalıdır.

Otele giriş-çıkış saatlerine riayet edilmelidir. Görevli öğretmenlerin gözetiminden ayrılmadan programa uyum sağlanması gerekmektedir. Gezi veya Organizasyon süresince konaklama yapılan otel sınırı dışına çıkmak kesinlikle yasaktır.

Otel odasında ve genel alanlarda yüksek sesle konuşulmamalı, yüksek sesle müzik dinlenilmemelidir.

Otelde yaş sınırlaması bulunan havuz, fitness gibi alanlar gerekli yeterliliklere uygun değilse kullanılmamalı ve kurallara uyulmalıdır.

Otel odasında ve genel alanlarda otelin demirbaş eşyalarına zarar verilmemesi, zarar verilmesi halinde oluşan maddi hasarın ve miktarın öğrenci tarafından karşılanacağı bilinmelidir.

Otelde konaklama yapıldığı sürece öğrencinin yaptığı extra harcamalar, çıkış esnasında öğrenci tarafından ödenecektir.

Kanunlara göre, sigara içmenin yasak olduğu kapalı alanlarda her türlü sigara ve tütün mamulünün kullanılması,  otelin içinde veya dışında tüm gezi süresince alkol ve alkollü ürünler kullanılması kesinlikle YASAKTIR! “18 yaş altı Tütün ve tütün mamullerini, alkol ihtiva eden içecekleri, bulundurmak veya içmek” fiilleri disiplin cezasını gerektiren davranışlar olarak nitelendirildiği için, bu fiillerin herhangi birinde bulunanlar, bu kapsamda disiplin hükümlerine tabi tutulacak ve okul yönetimlerince gerekli cezai şartlar uygulanacaktır.

Dışarıdan ziyaretçi kabulü veya Tur/organizasyon dışına izinli refakatçi eşliğinde çıkmak için:

Organizasyon saatleri dışında ve ilgili programı aksatmayacak şekilde; dışarıdan ziyaretçi : veli, sorumlu öğretmen, okul müdürünün de imzaladığı izin kağıdına Ziyaretçinin (18 Yaşından büyük olmak zorundadır) açık Adı Soyadı ve TC Kimlik numarası ve Cep telefonunu olduğu okul tarafından Kaşeli ve İmzalı olmadığı sürece, katılımcı öğrenci ile görüşmesine izin verilmeyecektir. Tur programının güzergahından ayrılacak şekilde yut içi yada yurt dışındaki organizasyonlardan ayrılmak yada izin talebi yerine getirilerek dış ziyaretçi ile görüşmek için turdan yukarıda belirtilen izin evrakı şartlarını yerine getiren ve isteği doğrultusunda ayrılan öğrenci tur programına uyacak şekilde zamanında geri dönmek ile şahsen sorumludur, yaşadığı aksaklık yada gecikmelerden dolayı tura yetişememesi, vaat edilen haklardan yararlanamaması, başına gelebilecek her türlü olumsuz maddi manevi zararlardan dolayı organizasyonu yapanlar/gerçekleştirenler ve sorumlu öğretmen ile okul yönetimleri  sorumlu tutulamaz, ve bu ve benzeri davranışlar sigorta kapsamı dışındadır.

Sağlık problemleri ve sigorta kullanımı hakkında:

Organizasyona  veya Geziye iştirak eden öğrencinin herhangi bir sağlık sorununun da, Sorumlu öğretmen, Veli ve Okul Müdürü ile ivedilikle iletişime geçerek, en yakın anlaşmalı sağlık kuruluşuna ulaşması sağlanacak, sağlık sorununun giderilmesinde gereken ihtiyaçlar, müdahaleler ve sevk için veli bilgilendirilerek (sigorta poliçe kapsamı içinde) ivedilikle yerine getirilmesi sağlanacaktır. Sigorta poliçe ve kasamı ek te bilgilerinize sunulmaktadır.

İptal/İade süreci:

Aksi başka şartlarla belirtilmediği sürece 30 günden önce yapılan iptallerde zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, kısmi şekilde iade söz konusudur. Tur başlangıcından 30 gün veya 30 günün altındaki sürelerde ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, kısmi iade söz konusudur.

Sigorta, Vize işlemleri ve çeviri işlemleri için iade:

Ret edilen vize başvuruları ve/veya  Katılımcı tarafından yerine getirilmeyen görevlerden ötürü, vize alınamaması durumunda başvuru sahibi sorumludur ve sigorta ile vize için alınan  ödemeler için iade yapılamamaktadır.

Kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için INT-VB (veli bilgilendirme) formunu eksiksiz ve imzalı şekilde doldurarak, ödeme dekontu ile birlikte “gezinin son başvuru tarihinden” önce UĞUR International Office veya okul idaresinde ilgili müdür yardımcısına ulaştırmanız gerekmektedir.
Banka Bilgileri / Kredi Kartları İçin Mail Order Formu

Back To Top
Ara