skip to Main Content
u-xchange

U-Xchange Programı

PROGRAM TARİHİ: Güncellenmektedir

Program Hakkında

Uğur Okulları ve Crown Eğitim’in ortak olarak düzenleyeceği U-Xchange programı sayesinde öğrenciler, ABD’de bir yıl süre ile lise eğitimlerini devam ettirecek ve aynı zamanda bir ailenin yanında kalarak yepyeni bir kültür ve hayat düzeni öğrenecekler.

Öğrenciler bir tam eğitim yılı süresince Amerika’ nın devlet liselerinden birinde eğitimlerini sürdürecekler ve bu süre içerisinde yabancı dil beceri ve bilgilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Aile yanında kalarak güvenli bir konaklama ortamına sahip olurlarken aynı zamanda farklı bir kültürün içerisinde gündelik yaşantılarını sürdürerek kendi yetenek ve bilgilerini de arttırıyor olacaklar.

Yapılan sınavlar sonucunda ilk 70 öğrenci, kısmi burs imkanı ile bir yıl süresince yurt dışında lise eğitimi alma ve aile yanında konaklama şansı yakalayacaklar.

Program Detayları

Öğrenciler okullarımızda yapılacak olan Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı’na girerler. Bu sınavın amacı, öğrencinin yabancı dil bilgi düzeyini ölçmek ve öğrenciyi en doğru şekilde yönlendirebilmektir.

PDR Bölümü, programa dahil olabilmek için yeterli başarıyı gösteren öğrenciler ile ilgili değerlendirmelerini paylaşacak ve öğrencinin program için hazır olup olmadığını belirleyecektir.

Yeterlilik sınavı ve PDR Bölümü değerlendirmelerinden sonra programa uygun olduğu belirlenen öğrenciler, hem Türkiye’deki eğitim danışmanlarımız hem de Amerika’daki eğitimciler tarafından mülakata alınacak ve program için gerekli koşulların oluştuğundan emin olacaklar.

Yukarıda belirtilen aşamalar sonucunda programa katılmasına herhangi bir engel bulunmayan öğrenciler tercihlerine göre Amerika’ daki devlet liselerine yerleştirilecekler ve bilgilendiriliyor olacaklar. İşlemlerin tamamlanabilmesi için doldurulması gereken formlar ve evraklar bu aşamada sizinle paylaşılıyor olacak.

Öğrencilerin yurt dışında yaşayacakları bu muhteşem deneyim öncesinde dikkat etmeleri gereken noktalar, yanlarında bulundurmaları gereken kişisel eşyalar, haftalık ortalama harçlık ve diğer tüm soruların yanıtlanması için Oryantasyon Kampı gerçekleştirilecektir.

Okul yılının başlamasından bir süre önce öğrenciler gidecekleri ülkelere doğru yola çıkacak ve dünya vatandaşı olma yolundaki en önemli adımlarını atmış olacaklar.

Program Koşulları

Programa okullarımızın 9. Ve 10. Sınıf öğrencileri bir sonraki eğitim öğretim yılında yurt dışında eğitim almak için başvurabilir.
Öğrencinin yurtdışındaki bir lisede okuyabilmesi için 55’ten düşük en fazla 2 notu bulunabilir.
Öğrenci, eğitim danışmanlarımız tarafından kendisine tavsiye edilen dersleri almalıdır. Aksi takdirde denklik işlemlerinde sorun yaşanabilir.
Sınav ücreti güncellenmektedir. Aşağıda satın al linki ile sınav kaydınızı online bir şekilde tamamlayabilir ya da formlar kısmından lise değişim programları formunu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sınav ücretine ait ödendi dekontunun ve başvuru formunun ıslak imzalı kopyasının International Office’e ibrazı sonucu sınav kaydı tamamlanmış olur.
Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde, kredi kartı komisyonu sınav ücretine eklenir.

Önemli Tarihler

Sınav Tarihi: Okulumuz tarafından bildirilecektir

Türkiye Mülakatları: Sınavdan 2 hafta sonra yapılacaktır.

Yurtdışı Mülakatlar: Gerekli görülmesi takdirde kabul sonrası

Oryantasyon Kampı: Güncellenmektedir

SATIN AL
Back To Top
Ara