skip to Main Content
yurtdisi-lise
LİSE DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Lise değişim programları ileride vizyon sahibi ve özgüvenli bir birey olmak için atılacak ilk ve en doğru adımdır.
Programlar Amerika, Kanada, Birleşik Krallık ve Avrupa başta olmak üzere öğrencilerin yarım dönem, bir akademik yıl ya da tüm liseyi tamamlayabilecekleri akademik programlardır. Öğrenciler bu programlar ile devlet okulunda, özel okulda ya da yatılı özel okulda okuyabilir, okul türüne göre aile yanında ya da okul kampüsünde kalabilirler.

Lise değişim programları öğrenci ve veliler ile yapılan birebir görüşmeler sonucunda öğrencinin hedefleri ve istekleri doğrultusunda doğru danışmanlık ile yıl, ülke ve program eşleştirmeleri gerçekleşir.

Devlet okulu aile yanı programlar öğrencilerin gidecekleri ülkeye göre değişiklik göstermekle birlikte yarım dönem, bir akademik yıl ya da tüm liseyi okuma imkanı sunmaktadır. Bu program türünde öğrenciler devlet okulunda o ülkenin vatandaşları ile okumaktadır. Öğrencilerin kalacakları aileler gittikleri ülkenin milli eğitim bakanlığı tarafından seçilmektedir.

Özel okul aile yanı programlarında öğrenciler gittikleri ülkede bir özel okulda okuyup aile yanında kalırlar. Bu programlar seçilen ülkede öğrenciye bir yıldan fazla okuma imkanı sağlamaktadır. Aynı devlet programlarında olduğu gibi aileler gidilen ülkenin devleti tarafından titizlikle seçilmektedir.

Yatılı özel okul programları birçok ülke için geçerli olup, öğrenciler en iyi özel okullarda eğitim alırken, okulların kampüslerinde konaklarlar. Gittikleri okulların kampüslerinde spor alanlarından hobi odalarına varıncaya kadar birçok sosyal aktiviteye katılırlar. Bu okullarda kendileri gibi bir çok farklı ülkeden gelen öğrencilerle kültürleri tanıma imkanına da sahip olurlar.

U-Xchange programları Uğur Okulları öğrencilerine özel olarak Amerika ve Kanada yetkilileri ile Uğur Okulları yönetiminin ortak çalışması ile oluşturulmuştur. Bu program ile Uğur Okulları, sınavda ilk 70 sırayı alan öğrencilerine Kanada ve Amerika’da devlet lisesi aile yanı programı ile bir yıl 9.800 USDye okuma imkanı sunuyor. U-Xchange programı sınavı kampüs bazlı gerçekleşecektir. Okulunuzdan seminer tarihini öğrenebilirsiniz.

Program hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

TÜM YURT DIŞI LİSE DEĞİŞİM PROGRAMLARIMIZ
Back To Top
Ara